Wady i zalety samochodów poleasingowych

Coraz więcej osób indywidualnych oraz przedsiębiorstw decyduje się na zakup samochodów poleasingowych. To z pewnością ciekawa alternatywa dla kupna auta na raty bez jednoczesnego pośredniczenia z bankiem. Poznaj korzyści, jakie płyną z takiej formy zakupy i wybierz najlepszą dla siebie opcję.

Dlaczego warto kupić auto poleasingowe? Salon Papis

W dzisiejszych czasach posiadanie auta bywa wprost koniecznością. Niezależnie od tego, czy mamy własne przedsiębiorstwo, mieszkamy za miastem czy mamy dużą rodzinę – w każdym z tych przypadków samochód jest bardzo istotnym elementem. Jednocześnie często nie chcemy wydawać na niego fortuny, ponieważ czekają na nas dalsze wydatki związane z jego ubezpieczeniem, późniejszymi usterkami czy po prostu eksploatacją. Dlatego jeśli chcemy zainwestować rozsądną sumę, a jednocześnie nie wydawać jej od razu, warto skorzystać z atrakcyjnej formy, jaką jest samochód poleasingowy. To szereg korzyści. 

Przede wszystkim wspomniana już cena – płacimy na raty, jednak nie jesteśmy związani żadnym zobowiązaniem z bankiem. Dodatkowo możemy wykupić auto po zakończonym okresie wypożyczenia lub je zwrócić. Co więcej dostajemy całą, kompleksową historię pojazdu. Tym samym nie musimy się bać o ewentualne awarie, zatajone wady, które tak często się zdarzają w komisach. Ponadto możemy otrzymać fakturę VAT bez żadnej umowy kupna-sprzedaży, a prowadząc przedsiębiorstwo, także odciągnąć podatek od zakupionego auta. Samochody te są jak nowe – w bardzo dobrym stanie, z atrakcyjnym przebiegiem i co więcej – o korzystnym roczniku. Bardzo często mają one do ośmiu lat, przez co można określić, że są one naprawdę nowe i w świetnym stanie.

Na co trzeba uważać, decydując się na samochód poleasingowy?

Kupno samochodu poleasingowego Poznań to także kilka aspektów, które mogą budzić niechęć czy niepewność. Przede wszystkim trzeba zwrócić szczególną uwagę na zakup auta dostawczego – te mogą mieć faktycznie spory przebieg. Sprawdź także źródło, skąd pochodzi dane auto. Decydując się na samochód poleasingowy nie patrz na jak najmłodszy rocznik, a na jak najlepszy stan techniczny i jak bardzo jest on wyeksploatowany.

Sprawdź również:

Volvo XC 60 używany
Volvo XC 90 używany
salon samochodów używanych
regeneracja zacisków hamulcowych w Poznaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Jak wybrać dobry salon aut używanych?

W każdym mieście można znaleźć wiele różnorodnych salonów samochodowych – zarówno tych oferujących auta używane, jak i nowe. Pośród nich są te lepsze, gdzie każdy kierowca wyjdzie zadowolony oraz cechujące

Jakie auto kupić dla swojej firmy?

Każdy biznes wymaga dobrego zaplecza – zarówno jeśli chodzi o pracowników, jak i sprzęt. Firmy, które zajmują się transportem, potrzebują odpowiednio dobranego auta dostawczego, jakie będzie służyło przez wiele lat.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie auta dla młodego kierowcy?

Zakup pierwszego samochodu dla młodego kierowcy jest sporym wyzwaniem. Wiele osób marzy o nowym aucie prosto z salonu, którego kwota bywa niekiedy bardzo wysoka. Przekonaj się do tego, że świetnym